Arcane » טיפים לבחירת מעצב גרפי עצמאי

טיפים לבחירת מעצב גרפי עצמאי

בדרך כלל הדבר הראשון שבעל עסק שזקוק לסיוע בעיצוב גרפי או בבניית אתרים צריך לעשות זה למצוא מעצב גרפי או חברה לעיצוב המציעים את השירותים שהוא מחפש. כאשר מדובר בעסק קטן בדרך כלל ההמלצה תהיה לבחור מעצב גרפי פרילנסר, ובהמשך המאמר תוכלו לראות כמה מהסיבות לכך שזה מומלץ גם עבורכם:

טיפים לבחירת מעצב גרפי

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

כותרת H2 משנית בעמוד

קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף נולום ארווס סאפיאן – פוסיליס קוויס, אקווזמן קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר, בנפת נפקט למסון בלרק – וענוף גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה.

קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף נולום ארווס סאפיאן – פוסיליס קוויס, אקווזמן קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר, בנפת נפקט למסון בלרק – וענוף גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה

יחס אישי וללא אנשי מכירות

ההבדל בין מעצב פרילנסר לבין חברות גדולות בתחום הוא גדול מאוד. בחברה גדולה המקבלת עשרות פרויקטים במקביל כל מעצב גרפי מקבל יותר פרויקטים ממה שהוא יכול לנהל וזה גורם לו להזניח את המחויבויות שלו כלפי לקוחותיו.

לעומת זאת מעצב גרפי פרילנסר לוקח בדרך כלל כמות פרויקטים קטנה יותר שהוא יכול לנהל ולכן היחס בדרך כלל יהיה טוב יותר. המעצב זוכר את הלקוח וזוכר את בקשותיו, והכי חשוב, מעצב פרילנסר הוא בעצמו מנהל את הפרויקט עד לפרטים הקטנים, בניגוד לחברות גדולות שלפעמים הפקיד הוא מי שמקבל את העבודה, והוא צריך לשגר את הפקודה למעצב שיתקן את העיצוב, וכולנו לבטח יודעים איך מתנהל טלפון שבור… (ואם הבקשה תתקיים לבסוף, זה בגדר נס).

אם אתם רואים שהמעצב שבחרתם בו לא מגיב למיילים שלכם בטווח של עד כשלושה ימים מזמן שליחת המייל, כדאי שתמצאו מישהו אחר שיידע להוקיר את הפנייה שלכם. אם עד זמן זה הוא לא מגיב לכם, סימן שלא אכפת לו מכם או שהוא עסוק מידי בשביל לשלוח תגובה.

רצינותו של המעצב

אם כבר בחרנו במעצב עצמאי, כיוון שמדובר בפרילנסר כדאי לבדוק הרצינות שלו. את רצינותו של המעצב אפשר לבדוק על ידי הזמנת עבודה קטנה ולראות אם הוא עומד בלוח הזמנים שהקציב לעצמו. אם הוא לא עומד בכך מן הסתם מדובר באדם לא מקצועי, משום שכל מעצב יודע שהדד ליין זה אחד הדברים החשובים ביותר במקצוע שלו. אם בכך הוא לא עומד, סימן שהוא גם מחפף בדברים אחרים שקשורים לעיצוב שלנו.

יש להדגיש שלאמור אין חוקים ברורים ואם אנחנו רואים שמדובר במעצב איכותי עם יחס טוב, כדאי לתת לו צ'אנס נוסף. לפעמים מדובר בלוח זמנים עמוס שגורם לו לפגר בלוחות הזמנים של העבודות שהוא התחייב להן.

מחיר טוב יותר

כל בר דעת יודע שההבדל במחיר בין פרילנסר לבין חברה הוא משמעותי. בעוד שבחברה גדולה צריך לממן את המקום ואת העובדים ועוד תנאי לוגיסטיקה ושיווק של משרדי החברה. אצל פרילנסר בדרך כלל כל העלויות הללו לא קיימות בכלל, ולכן במרבית המקרים המחיר יהיה יותר זול ולפעמים אף בצורה משמעותית לאין ערוך מבחברה גדולה.

למידע נוסף בנושא של מחירים של פרילנסר וחברות לחצו כאן.

כל עבודה של לקוח משתקפת ככרטיס הביקור של המעצב

בחברה גדולה לא תמיד מחשיבים כל לקוח כפי שהלקוח מצפה, אך אצל פרילנסר כל לוקח נמדד בזכוכית מגדלת, בגלל שהמעצב רואה כל עבודה ככרטיס הביקור האישי שלו. מלבד זאת, מעצב עצמאי יודע שכל לקוח מרוצה יחזור אליו שוב לעוד עבודות, וממילא הוא משתדל לרצותו. בחברה גדולה פני הדברים אינם כך, ושם עובדים יותר בסיטונאות מאשר באופן יחסי לכל לקוח.

הבחירה הנכונה

אז קיבלתם במאמרנו כמה וכמה נקודות חשובות שרצוי לשים אליהם לב בעניין העדיפות שיש למעצב עצמאי על פני חברה גדולה. ראוי להסתייג ולציין, שלא כל מעצב עצמאי הוא מעצב טוב, ולא כל מי שנשמע טוב בטלפון הוא באמת כזה בעבודתו. תשקיעו מעט מחשבה על כך, תעשו חושבים ותחליטו מה מתאים לכם יותר, וכל מה שנשאר לעשות הוא לאחל לכם בהצלחה בבחירה הנכונה.

כלי נגישות