Arcane » האם צריך לדעת שפות קוד בשביל לבנות אתר?

האם צריך לדעת שפות קוד בשביל לבנות אתר?

לפני 15 שנה בניתי את האתר הראשון שלי באמצעות קוד HTML, ועולה השאלה החשובה ביותר. האם היום עם כל המערכות שיש לבניית אתרים כמו וורדפרס, Wix עדיין צריך לדעת שפות קוד על מנת לבנות אתר לעסק באופן מקצועי? היום נענה על השאלה.

האם צריך לדעת שפות קוד בשביל לבנות אתר?

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

תחילת הדרך בעולם בניית אתרים

שהתחלתי את דרכי בעולם בניית אתרים (ואני שועל ותיק ) את האתר הראשון שלי בניתי באמצעות קוד HTML וקוד CSS (מדובר על שפות קוד שאיתם בונים אתרים).

זה אפילו לא היה קוד HTML רגיל שמשתמשים בו היום אלא קוד HTML שנבנה באמצעות טבלאות שזאת טכניקת הבנייה שבה עדיין משתמשים היום כדי לבנות הודעות מייל בסגנון של מה שאני שולח לכם כרגע.

מהנקודה שבה בניתי את האתר הראשון שלי ועד היום התחום של בניית אתרים השתנה לחלוטין. ההתפתחות הטכנולוגית וכנראה הכי משמעותית בעולם הזה הייתה ההופעה של הטלפונים החכמים שמאפשרים לכל אדם לגלוש בכל אתר ומכל מקום.

ההתפתחות הטכנולוגית השנייה הייתה ההגחה לעולם של מערכות מוכנות שמאפשרות לנו לבנות אתרים באופן ויזואלי וקל במיוחד גם ללא הצורך בידע בשפות קוד בכלל והמערכת של וורדפרס היא אחת מהם ונדבר עליה בהרחבה בעתיד.

כדי להמחיש כמה זה פשוט, ככה נראה האזור עריכה של עמוד באתר של בית הספר לוורדפרס. בשביל לערוך את הטקסט כל מה שאני צריך לעשות זה לסמן אותו ולשנות אותו, בצורה דומה אני יכול גם לערוך תמונות וכל אלמנט שמופיע באתר.

עריכת אתר בוורדפרס

בשבועות הקרובים אני הולך לעזור לך להבין איך אפשר לבנות אתר סופר מקצועי ואיכותי לבד וללא הצורך בסיוע של בונה אתרים והשקעה כספית של אלפי או עשרות אלפי שקלים.

למה בכל זאת כדאי לדעת שפות קוד?

למרות שלפחות כרגע אין צורך ללמוד שפות קוד אחד הסיבות המרכזיות לכך שאני בונה אתרים ברמה הרבה יותר גבוהה ממרבית בוני האתרים בענף היא הידע בשפות קוד.

ההבנה שלי בשפות קוד והיכולת לבנות בעבר אתרים באמצעות קוד ולא על ידי עריכה ושינויים בממשק של המערכת לבניית אתרים נותנת לי את ההבנה היותר עמוקה של איך אתר צריך להיות בנוי באופן נכון.

ההבנה של איך אתר אמור להיות בנוי באופן נכון קריטית גם בתחום של קידום אתרים, גם בצורת בנייה ויכולות עריכה של האתר וגם בחוויית המשתמש.

בגדול אם המטרה שלך זה ללמוד לבנות אתר לבד ללא קוד אז זה בהחלט אפשרי וזה אפילו מומלץ. ברגע שבחרת להיכנס לתחום של בניית אתרים באופן יותר מקצועי אז הייתי אומר שבשביל לעלות רמה ולהגיע ליכולות בנייה גבוהות יותר יהיה צורך ללמוד HTML ו-CSS.

למי שירצה ללמוד גם איך לערוך, לשנות וליצור תוספים למערכת של וורדפרס (WordPress) אז לימוד שפת תכנות כמו PHP  תפתח עבורך אפשרויות ללא הגבלה.

אבל פה הנקודה החשובה ביותר, אין צורך ללמוד את שפות כמו: HTML, CSS ו-PHP לפני שהתחלת לבנות את האתר הראשון. השוק השתנה וככל שאנחנו צועדים לעבר העתיד השימוש בשפות קוד הולך ופוחת (היום אפילו מתחילים לדבר על מערכות בינה מלאכותית שידעו לפתח קוד ללא צורך של מתכנת).

אבל מה כן חשוב לדעת? וזה חשוב במיוחד!!!

לעומת לפני עשור הרמה של בונה האתרים ירדה באופן משמעותי, אני לא מדברים על בקטנה, לדעתי למעלה מ-50% מבוני האתרים לא יודעים אפילו את הבסיס ועושים טעויות ממש מפגרות.

אנחנו נכנסו לעידן שבו שלמרבית האנשים שמלמדים בניית אתרים אין ידע בכלל בשפות קוד והטעויות שהם עושים יעלו ביוקר ללקוחות שלהם ולתלמידים שהם מלמדים. ולא רק שאין לבוני האתרים האלו רצון להבין איך אתר בנוי הם אפילו מתגאים בזה שהם לא יודעים קוד.

את כל הטעויות של בונה האתרים האלו אני רואה באתרים של לקוחות שפונים אליי ולפעמים אני רואה טעויות מאוד גדולות ובסיסיות של מתחילים גם בחברות הגדולות ביותר ואצל בוני האתרים המפורסמים ביותר.

העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לכם היא שבניית אתרים לומדים מבונה אתרים עם ניסיון. אתם לא לומדים בניית אתרים ממעצב, ממשווק / ממפרסם ובטח שלא ממישהו שבנה אתר או שתיים בתור תחביב והחליט לעשות קורס בניית אתרים.

ברגע שהחלטתם להיכנס לתחום או פשוט לבנות אתר לעצמכם עבור העסק אז קחו בחשבון שההחלטה החשובה ביותר היא לא מה ללמוד אלא ממי ללמוד.

אם אתם מחפשים קורס בניית אתרים מקצועי אז אתם מוזמנים לבדוק את 3 הקורסים שבניתי.

הראשון הוא בניית אתרים למתחילים, השני הוא  בניית אתרים למתקדמים והשלישי הוא קורס וורדפרס Expert שמתאים למתחילים שרוצים להגיע לרמה של מתקדמים.

כלי נגישות